Az Emánuel Emlékfa felújítása

2009. Április 18. / 20:31


Az Emánuel Emlékfa felújítása

Mazsihisz

Több mint húsz évvel ezelőtt avatták fel a Dohány Utcai Zsinagóga kertjében a Magyar Zsidó Mártírok Emlékművét, amely a Holokauszt során meggyilkolt 600000 magyar zsidó emlékfája.



Az elmúlt években a sokak által látogatott emlékmű talapzata nagymértékben tönkrement, a fa megmentése érdekében halaszthatatlanná vált a felújítás.

A Magyar Emánuel Alapítvány nehéz helyzete miatt számos pályázatot nyújtott be, melyek sikerrel jártak. A kivitelezők közül a legjobb árajánlatot adó, megfelelő szakmai referenciákkal rendelkező Budakő kft. 2009. március 30-án kezdte meg a munkákat a zsinagóga kertjében, melyek egy hónapi tartanak.

Az emlékfát az eredeti terveknek megfelelően, Varga Imre szobrászművész jóváhagyásával újítják fel. A rekonstrukció támogatói: The Task Force for International Cooperation on Holocaust Education, Remembrance, and Research, MAZSÖK, MAZSIHISZ, Budapest Bank Budapestért Alapítvány

Az emlékfán a továbbiakban is van lehetőség új levelek elhelyezésére 125 USD/ darab áron.

Jelentkezni lehet Szilágyiné Kianek Évánál a 413-5540 telefonszámon, munkanapokon illetve az emanuel@mazsihisz.com e-mail címen.

A Magyar Emánuel Alapítvány szívesen fogadja adományaikat a 11705008-20438933 számú bankszámlaszámon.

mazsihisz icon
Szeretnél értesülni új hírekről? Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy mindig friss híreket kapjon!

Ezek is érdekelhetnek