Hillel Fendel írása alapján / Israel National News, Mazsihisz
1948 előtt a Cion és Palesztina név egyet jelentett, de most „Palesztin Cionista Szervezetet” alapítottak – arabok.
Elias Issa magát „európai ciszjordániai palesztinnak” tartja, utóbb nyilvánosan is kifejezte támogatásáról Izrael államot. Azt írja, ő maga egyedi álláspontot alakított ki, amely által Izrael állam 62. születésnapját ünnepli: megalapította a Palesztin Cionista Szervezetet.
A céljuk az, hogy „megmutassák a világnak, miért kell támogatni a zsidó népet, és miért kell elhatárolódni a terrorista palesztin kormánytól”.
Honlapjukon felhívják a figyelmet, hogy amennyiben megalakulna egy palesztin állam, az „a világ legnagyobb terrorista állama lenne”. A palesztinok nem hisznek a kétállami megoldásban, csak egyállamiban – egy olyan államban, amelynek neve Palesztina, és nincsenek benne zsidók.
Issa jelenleg az Egyesült Államokban él. Szerinte a nemzetközi közösség vak, nem látja, „mi történik a Közel-Keleten, de remélhetőleg új fordulat lesz majd a palesztin-izraeli konfliktusban.”
A honlap szerint „egyre több palesztin fogja támogatásáról biztosítani Izraelt”. A múlt hónapban a Hamasz egyik alapítójának és vezetőjének fia, Mosab Hassan Yousef megjelentette életrajzát, amelyben leírja, hogyan kémkedett Izraelnek egy évtizeden keresztül, ezzel megakadályozva soktucatnyi öngyilkos támadást, és leleplezve számos terrorista csoportot. A férfi később áttért a kereszténységre és az Egyesült Államokba emigrált.
Walid Shoebat is ismert személy. Betlehemben született, a Beit Sahour mukhtarjának, elöljárójának unokájaként. Fiatalon csatlakozott a PFSZ-hez (Palesztinai Felszabadítási Szervezet), és Izrael elleni támadásokban vett részt, de később az Egyesület Államokba távozott. A 2001. szeptember 11-i terrortámadások után aktívan szólalt fel az iszlamizmus ellen, és lelkes támogatója lett Izrael államnak. Hasonlóságokat mutatott be a radikális iszlám és a nácizmus között. Az Izraeli Nemzeti Rádióban Shoebat a következőket nyilatkozta néhány éve: „Nagyon szeretném, ha megbocsátanának nekem azok az izraeli katonák, akiket majdnem megöltem… Megértésüket kérem abban, hogy tudják, olyan agymosó oktatást kaptam gyermekkoromban, amely csak a zsidók elleni gyűlöletről szólt. Ezt kaptuk gyerekkorunk óta, és nem volt más alternatíva.”
Dr. Tawfik Hamid egykor iszlám terrorcsoport tagja volt, tavaly viszont részt vett a „Jövő kihívásai” elnevezésű konferencián Jeruzsálemben. Úgy véli, a zsidóság megtett minden tőle telhetőt, ezért most a muzulmán világnak kell változnia és engedményeket tennie. „Önök [a zsidó nép] nagyszerű nemzet, és még a legsötétebb idők után is képesek voltak talpra állni és létrehozni egy emberi jogok talaján álló országot. Ne engedjék át az országukat a barbarizmusnak. Küzdjenek a hazájukért és a barbarizmus ellen. Soha ne tegyenek engedményeket a radikálisoknak. Minél többet engednek, annál jobban fogják támadni Önöket.”
Taysir Saada is terrorista volt, egyben Arafat szárnysegédje. Áttért a kereszténységre, jelenleg pedig az Iszmael Reménysége nevű, az arabok és zsidók közötti megbékélést elősegítő szervezetet irányítja.
Az írás eredetiben ide kattintva olvasható el
