Raoul Wallenberg emléktáblát avattak a Józsefvárosban

2021. November 04. / 20:32


Raoul Wallenberg emléktáblát avattak a Józsefvárosban

1944 őszén Raoul Wallenberg áthelyezte főhadiszállását Budáról az Üllői út 2-4-be, a Kálvin tér mellé. Az épület, mely korábban egy holland biztosító társaságé volt, Wallenberg számos szervezetének adott otthont, s innen irányította a mentőakcióit.

wallenberg-emlektabla-1.jpg

Ma egy emléktábla került itt elhelyezésre a Raoul Wallenberg Egyesület kezdeményezésére. Dag Hartelius, Svédország budapesti nagykövete beszédében kiemelte, hogy fontos ismerni és elismerni ezeket a történelmi helyeket, mert emlékeztetnek bennünket a II. világháború borzalmaira.

A tragédiára, mely nem olyan régen ezeken az utcákon történt, ahol ma mi járunk. A nagykövet továbbá azt is kihangsúlyozta, hogy nem elég emlékezni, de tenni is kell az antiszemitizmus, a rasszizmus, a gyűlölet és a kirekesztés ellen, melyek sajnos jelen vannak a mai világban.

wallenberg-emléktábla-2.jpg

Az eseményt dr. Sebes József, a Raoul Wallenberg Egyesület elnöke nyitotta meg. A svéd nagyköveten kívűl emlékező szavakat mondott Kate Watz holokauszttúlélő és dr. Erőss Gábor, Józsefváros alpolgármestere.  (Forrás: Svédország magyarországi nagykövetsége Facebook-oldala)

mazsihisz icon
Szeretnél értesülni új hírekről? Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy mindig friss híreket kapjon!

Ezek is érdekelhetnek

Közösségeink
Testvérközösségek találkozása Nagykállón és Nyíregyházán
Zsidó világ
„Mi nem győzködünk másokat az igazunkról"