Együtt ünnepelt a WIZO és az újpesti neológ közösség

2021. Március 01. / 15:53


Együtt ünnepelt a WIZO és az újpesti neológ közösség

Az újpesti zsidó templomkörzet és a WIZO Hungary Egyesület tagjai a mostani purimot  együtt ünnepelték az internet révén. A közös ünneplés a visszajelzések szerint sikeres volt, így az újpesti közösség és a WIZO a közelgő pészachot is közösen ünnepli majd.

A WIZO Hungary Egyesület és a Budapesti Zsidó Hitközség Újpest-Rákospalota Templomkörzete együtt ünnepelte a legvidámabb zsidó ünnepet, a purimot – tájékoztatta honlapunkat Memon Katalin, a WIZO Hungary Egyesület elnöke, az Újpest-Rákospalota körzet küldötte.

A jelenlegi helyzetre való tekintettel az ünneplés online módon, zoom segítségével történt több mint negyven résztvevővel, akik számára Szerdócz Ervin főrabbi adott tanítást, s olvasott föl Eszter könyvéből. Memon Katalin hozzátette: ez új lehetőség volt az egyesület és a templomkörzet  közötti együttműködésre, amely a résztvevők visszajelzései szerint sikeres volt, így a pészachot is hasonló módon fogják megünnepelni. Hozzátette: köszönettel tartoznak a főrabbinak a tanításért, valamint Bodor Évának, az egyesület elnökhelyettesének a technikai háttér biztosításáért.

mazsihisz icon
Szeretnél értesülni új hírekről? Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy mindig friss híreket kapjon!

Ezek is érdekelhetnek

Zsidó világ
És esdekeltem az Örökkévalóhoz abban az időben…
Judaizmus
Mit mond a zsidóság a reinkarnációról?
2025. Augusztus 14. / 17:11

Mit mond a zsidóság a reinkarnációról?