Február elején megkezdődött a Mazsihisz Szeretetkórház
rekonstrukciójának befejező szakasza, amelynek során 2,8 milliárd forintos
kormányzati támogatással 75 ággyal, összesen 240 ágyra bővül a kórház befogadóképessége.
Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért
felelős államtitkára február 3-án megtekintette a felújítási munkálatokat,
illetve tájékoztatást kapott a kórház vezetőségétől, valamint a Mazsihisz
elnökétől a nagyléptékű beruházásról és a kórház gyógyító tevékenységéről.
A bejárás során Prof. Dr. Grósz Andor, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) elnöke , Dr. Shemesh Assaf, a Mazsihisz Szeretetkórház főigazgatója , valamint Valastyán
László, a kórház operatív igazgatója bemutatta a kivitelezés aktuális munkálatait, és tájékoztatást adott az államtitkárnak az intézményben zajló aktív gyógyító tevékenységről is. A jelenlegi felújítás által érintett szárnyban a kor igényeinek megfelelően kialakított és felszerelt, kétágyas, légkondicionált, fürdőszobákkal ellátott szobákat alakítanak ki. A bejáráson elhangzott, hogy a Mazsihisz Szeretetkórház teljes körű rekonstrukciója még ebben az évben befejeződik.
A 2,8 milliárd forintos beruházás részeként további fejlesztésként valósul meg a tornaterem jelenlegi méretének megduplázása a még széleskörűbb betegállástás biztosítása érdekében.
Dr. Shemesh Assaf, a kórház főigazgatója az államtitkári látogatáson elmondta, hogy a beruházással párhuzamosan folyamatosan zajlik a humánerőforrás fejlesztése is. A legfontosabb cél, hogy a 240 ágy elindulásával minden szakmai minimum feltétel rendelkezésre álljon mind az orvosok, mind pedig az ápoló személyzet létszámát tekintve.
Az állami támogatással párhuzamosan a kórház és a hitközség saját fejlesztéseként az előző év végén egy új fogászati CT berendezés beépítése is megtörtént.
Soltész Miklós államtitkár megtekintette a legújabb kórháztechnológiai eszközöket, bepillantást kapott a szakambulanciai ellátás működésébe, a nagymúltú kórház történetébe, valamint ellátogatott a kórház zsinagógájába is, amely önálló budapesti körzetként működik.
Fotó: Ritter Doron