Az 1896-ban megnyitott budapesti Szabolcs utcai zsidó Kórház már a megnyitásakor az ország egyik legmodernebb egészségügyi intézményének számított, s az 1940-es évekre ezer betegággyal rendelkező, ragyogóan felszerelt, az egészségügy szinte minden területét átfogó gyógyászati komplexummá fejlődött – olvasható a Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár pénteki magazinjában.
A Szabolcs utcai Zsidó Kórházhoz tartozott a Bródy Zsigmond és Adél Gyermekkórház, a Bródy József és neje, Weissburg Fanny nevét viselő tüdőgondozó és az 1925-ben felépült, Kaszab Aladár és neje, Weiszkopf Józsa által alapított, ambuláns betegeket ellátó Poliklinika is. 1927 és 1931 között korszerű központi fűtéssel látták el s teljesen felújították a kórház épületeit és pavilonjait.
A numerus clausus törvény következtében külföldön végzett fiatal zsidó orvosok többsége csak a zsidó Kórházban tudott elhelyezkedni, ahol külföldön szerzett ismereteikkel emelték a gyógyítás színvonalát.
1923-ban fotósorozatban örökítették meg a hitközség intézményeit – köztük a kórház képeit –, ezeket ma is őrzi a Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár gyűjteménye.
A kép adatlapja a múzeum honlapján itt elérhető.
(Forrás: Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár)