Testvérközösségek találkozása Nagykállón és Nyíregyházán

2025. Augusztus 27. / 11:36


Testvérközösségek találkozása Nagykállón és Nyíregyházán

Múlt vasárnap különleges közösségi alkalomra került sor Nagykállón: a helyi zsidó hitközség vendégül látta a Budapesti Zsidó Hitközség (BZSH) Dél-Pesti Körzetének tagjait. A programot Kerényi Zsuzsa, a Dél-Pesti Körzet elnöke szervezte, Nagykállón pedig Blajer Gábor, a Nagykállói Zsidó Hitközség vezetője fogadta a vendégeket.

A nap baráti hangulatban, közös imával kezdődött, majd a résztvevők ellátogattak a híres csodarabbi, Taub Eizik Izsák síremlékéhez, amely évtizedek óta fontos zarándokhely. Az eseményen jelen volt Totha Péter Joel vezető tábori rabbi is.

„Felemelő élmény volt együtt lenni a közösség tagjaival, és egy kicsit jobban megismerkedni egymással” – olvasható a Nagykállói Zsidó Hitközség Facebook-oldalán.

A közösségi programok másnap is folytatódtak: a nagykállói és a dél-pesti közösség tagjai ezúttal a Nyíregyházi Zsidó Hitközséget látogatták meg. A zsinagógában közösen imádkoztak és Tórát olvastak.

"Nagyszerű volt együtt lenni, imádkozni, és tovább erősíteni a testvérközösségek barátságát."

Képek: Nagykállói Zsidó Hitközség Facebook-oldala

mazsihisz icon
Szeretnél értesülni új hírekről? Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy mindig friss híreket kapjon!

Ezek is érdekelhetnek

Hírek a zsidó világból
Miért viselnek egyes zsidók kék szállal átszőtt ciceszt?
Történelem
A zsidó bokszbajnok, aki szembeszállt a nácikkal