Újranyílt a kibővített Sanghaji Zsidó Menekültek Múzeuma

2020. December 09. / 12:42


Újranyílt a kibővített Sanghaji Zsidó Menekültek Múzeuma

Jelentős bővítést követően újranyílt kedden a Sanghaji Zsidó Menekültek Múzeuma, amely a második világháború idején üldöztetett, Európából származó zsidó menekültek Sanghajban töltött éveinek történetét mutatja be – számolt be több kínai sajtóforrás.

1933 és 1941 között Sanghaj mintegy 30 ezer, a holokauszt elől Európából odaszökött zsidó menekültet fogadott be. A CGTN kínai hírcsatorna Eric Goldstaub menekült beszámolójából idézte: „Bécsben egyetlen konzulátus vagy nagykövetség sem volt kész vízumot kiadni számunkra, egészen addig, amíg el nem mentem a kínai konzulátusra”.

A vörös és szürke téglákból álló épületet, amely egykor a zsidó menekültek közösségének adott otthont, úgy bővítették és alakították át egy 2019 elején megkezdett projektben, hogy a korábbiakhoz képest tízszer annyi kiállítási tárgy bemutatására elegendő helyet nyertek. A 2007-ben alapított múzeum összterülete ezzel 900-ról 4 ezerre nőtt, és a kiállítási tárgyak száma 150-ről csaknem ezerre bővült – írja a Hszinhua kínai állami hírügynökség.

A tárlaton a legújabb technológia segítségével egy interaktív táblán keresztül a látogatók információt kaphatnak a menekültek által használt útvonalakról. A múzeumban ezen kívül a korabeli Sanghajban élő zsidók életkörülményeibe és mindennapjaiba is bepillantást nyerhetnek az érdeklődők. A kiállított tárgyak egy részét a menekültek és leszármazottaik ajánlották fel.

A múzeumban található „nevek falán” a korábban szereplő 13 732 névből álló lista 18 578-ra duzzadt, és további helyet hagytak üresen, hogy a kutatások előrehaladtával a névsor kiegészíthető legyen a Sanghajban menedékre lelő zsidó menekültek neveivel, melyek még azonosításra várnak. (MTI)

mazsihisz icon
Szeretnél értesülni új hírekről? Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy mindig friss híreket kapjon!

Ezek is érdekelhetnek

Zsidó világ
„Ha egy férfi, vagy egy nő külön fogadalmat tesz…”
Élet + forma
Hogyan lett kóser a Coca-Cola?
2025. Július 02. / 10:25

Hogyan lett kóser a Coca-Cola?