Joe Biden, a Demokrata Párt elnökjelöltje az 55 éves Kamala Harris kaliforniai szenátort jelölte az alelnöki posztra. A Jweekly összeszedte azokat a dolgokat, amiket a zsidósággal kapcsolatban tudni kell az indiai és jamaikai gyökerű amerikai politikusról, akit sokan már az Egyesült Államok következő elnökeként emlegetnek. Az egyik legfontosabb tény, hogy a férje zsidó.
Kamala Harris édesanyja Indiából, édesapja pedig Jamaikából származott, ő maga azonban már az Egyesült Államokban született. Ügyvédként dolgozott, majd a politikai életbe vezetett az útja, 2017 óta ő Kalifornia szenátora. Az Észak-kaliforniai Zsidó Újság (The Jewish News of Northern California – Jweekly) összeszedte róla azokat a dolgokat, amik a zsidósággal kapcsolatosak.
Poharat törtek az esküvőn: Kamala Harris férje a zsidó Douglas Emhof, a pár egy vakrandin találkozott San Franciscoban a barátaik közvetítésével. 2014-ben házasodtak össze, és zsidó szokás szerint összetörtek egy poharat.
Adománygyűjtés izraeli fásításra: Az American Israel Public Affairs Committee-nek 2017-ben azt nyilatkozta, hogy gyerekkorából szeretettel emlékezik azokra a zsidó adomángyűjtésekre, amelyek Izraelben ültetendő fákra gyűjtöttek pénzt. Évekkel később, amikor Izraelbe látogatott, a saját szemével láthatta, hogy az erőfeszítés meghozta a gyümölcsét és a sivatag tényleg zöldbe borult.
A „nővérei” zsidók: De persze politikai értelemben vett „nővérekről” van szó, két előző kaliforniai szenátor asszonyról, Barbara Boxerről és Dianne Feinsteinről, akik után Kamala Harris megmérkőzhetett a szenátori posztért a republikánusok jelöltjével.
(Címlapkép: Kamala Harris 2018-ban. Fotó: JTA-Chip Somodevilla-Getty Images)
A Jweekly.com cikke alapján