A Rózsahegyen született Löwenstein László Németországban Bertolt Brecht és Fritz Lang, Angliában Alfred Hitchcock színésze volt, Amerikában pedig Humphrey Bogart oldalán látjuk sűrűn viszont – nem utolsósorban a Casablancában. Egy magyar zsidó, aki nélkül egészen más volna filmtörténet.
1904 június 26-án születik meg Freischberger Elvira és Löwenstein Alajos legnagyobb fia, László, aki nagyon fiatalon elveszíti az édesanyját. Apja újranősül és a család Bécsbe költözik még az első háború kitörése előtt. Még Bécsben, 17 éves korában kezd bele a színészkedésbe, majd, a ’20-as években Berlinbe költözik, ahol Bertolt Brechtnek nem csak színésze lesz, de jó barátja is egy életre. Az igazi áttörést azonban Fritz Lang mozija, az Egy város keresi a gyilkost hozza meg számára: az ebben a legendás filmben hozott sorozatgyilkos-karakter egész pályaívét meghatározza majd.
Hitler érkezése számára is a távozást jelenti, ezen keresztül pedig a találkozást Alfred Hitchcocok-kal és valóban, aki látta az Egy város keresi a gyilkost, azt tudhatta: nekik találkozni kellett. Jön A férfi, aki túl sokat tudott és a Titkos ügynök és nyomukban az amerikai karrier ilyen-amolyan gyilkos-szerepekben (például Raszkolnyikovéban a Bűn és bűnhődésben), hozzájárul a film noir történetéhez és nem meglepő módon Lugosi Béla oldalán is feltűnik.
Egy japán detektív, Mr. Moto véget nem érő szerepe után, amelyet ő maga is gyorsan megun, jön a Sydney Greenstreet és Humphrey Bogart-széria, amely A máltai sólyommal kezdődik 1941-ben. Ebben a filmben már mindhárman együtt vannak. Ahogy a következő évben is a filmtörténet bizonyos értelemben legtökéletesebb darabjában, a Casablancában: Bogart Rickje mellett Greenstreet alakítja Signor Ferrarit, Lorre pedig a mindent eldöntő vízumokat ellopó, majd Rick bárjában biztonságba helyező Ugartét (Kertész Mihály rendező és az emlékezetes epizódszerepben feltűnő Szőke Szakáll, vagyis Gerő Jenő mellett ő, Peter Lorre Ugartéja a filmbeli „magyar-zsidó vonatkozás”, Viktor Lazlo ugyanis neve ellenére is cseh ellenálló).
Ezután filmek sorában szerepel együtt Greenstreetel és alkalomadtán Bogarttal is, de a háború után lassan leáldozik a csillaga sőt még a mccarthysta téboly is meglegyinti, talán Brechthez fűződő erős barátsága miatt is.
A Némó kapitányban még Kirk Douglas mellett is feltűnik a vásznon, a fiatal Jack Nicholsonnak pedig megadatik, hogy a fiát játszhassa az Edgar Allan Poe híres versétől ihletett A holló című filmben 1963-ban: Lorre, az emberi lélek sötét oldalának nagy felmutatója stílszerűen zárta a pályáját a horror közelében, Poe-val. Egy újabb olyan magyar zsidó volt Peter Lorre, aki nélkül sokkal kevesebbet tudna önmagáról az emberiség.
