Horogkeresztek a francia elitegyetemen

2018. Október 15. / 10:06


Horogkeresztek a francia elitegyetemen

Az antiszemitizmusnak nincs helye a felsőoktatási intézményeinkben – közölte a francia kormány felsőoktatásért felelős minisztere, miután horogkereszteket és egyéb antiszemita ábrákat és feliratokat találtak az HEC Paris egyetem egyik kampussán.


Ismeretlen tettesek antiszemita ábrákat és feliratokat írtak egy falra és egy táblára a kiemelkedő oktatási színvonaláról világhírűvé vált HEC Paris egyetem Jouy-en-Josas-ban lévő campusán. Az HEC Paris az ország egyik elitegyeteme, itt végzett többek között François Hollande volt köztársasági elnök, Domonique Strauss-Kahn, a Nemzetközi Valutaalap egykori vezérigazgatója, és sok más politikus, valamint számos gazdasági csúcsvezető.

A Versailles-től délre fekvő jouy-en-josas-i campuson horogkereszteket és neonáci jelképnek számító kelta kereszteket rajzoltak a falra, s melléjük írták azt is, hogy „JUDEN”. Az HEC ügyvezető igazgatója, Eric Ponsonnet közleményt adott ki, amelyben azt írta: „nagyon meg vagyunk lepve, sokkolt minket, ami történt”. Hozzátette: belső vizsgálatot rendeltek el a tettesek fölkutatására azzal a határozott céllal, hogy megtegyék ellenük a szükséges szankciókat.

A franciaországi zsidó diákok egyesülése (l'Union des étudiants juifs de France – UEJF) szintén közleményben ítélte el a történteket, s fölhívta a figyelmet arra: az év eleje óta megszaporodtak az antiszemita megnyilvánulások a francia felsőoktatási intézményekben. Megszólalt az ügyben Frédéric Vidal, a kormány felsőoktatásért felelős minisztere is, aki úgy fogalmazott: „az antiszemitizmusnak nincs helye a felsőoktatási intézményeinkben”.

Írásunk a France Info összefoglalója nyomán készült

mazsihisz icon
Szeretnél értesülni új hírekről? Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy mindig friss híreket kapjon!

Ezek is érdekelhetnek

Élet + forma
Mazsihisz podcast: Ritter Doron fotóművész Budapestje
Hírek, lapszemle
A hanukai csodára emlékeztek Nagykállón
2024. December 29. / 11:40

A hanukai csodára emlékeztek Nagykállón