Összetört, elhagyott, meghalt – Az Operaház pincéjében jártunk (videó)

2025. Május 29. / 11:56


Összetört, elhagyott, meghalt – Az Operaház pincéjében jártunk (videó)

A Magyar Állami Operaház pincéjében „Összetört, elhagyott, meghalt…” címmel állandó kiállítás nyílt, amely a holokauszt idején meghurcolt operaházi művészek és dolgozók emlékét őrzi. A tárlat 83 olyan művész és munkatárs történetét mutatja be, akiket származásuk miatt bocsátottak el vagy deportáltak a vészkorszak alatt.

Ez az első olyan kiállítás a magyar színháztörténetben, amely egy társulat életén keresztül vizsgálja a holokauszt eseményeit.

A kiállítás ötlete Gábor Sylvie rendezőtől származik, aki doktori disszertációjában kutatta az Operaházból eltávolított művészek életét. A kurátori munkát Karczag Márton, az Operaház Emléktárának vezetője végezte. A kiállítás célja, hogy folyamatosan bővüljön új kutatási eredményekkel, és méltó emléket állítson az áldozatoknak.

A kiállítás szombaton és vasárnap 16:00 órától, csoportos vezetések keretében látogatható.

További részletek ide kattintva

mazsihisz icon
Szeretnél értesülni új hírekről? Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy mindig friss híreket kapjon!

Ezek is érdekelhetnek

Kultúra
Múzeumok majálisa zsidó kvízzel és sok mosollyal
Zsidó világ
Ma este beköszönt sávuot ünnepe
2025. Június 01. / 11:49

Ma este beköszönt sávuot ünnepe