Amikor a háború megnyerése után született nemzedék körülnézett a bágyadt, kertvárosi, ugyanakkor hidegháborús Amerikában, nem lelé honját a hazában, ahogy európai társaik sem. Az ellenkultúra forradalma megváltoztatta a világot és legnépszerűbb arca az asztalon táncoló, ma 70 éves Berger, Treat Williams volt. Isten éltesse.
Az amerikai ellenkultúra, a nagy felszabadulás életformaforradalma és politikai forradalma úgy kapott arcot, hogy a cseh ’68, a Varsói Szerződés baráti segítségnyújtása után az ottani új hullám fiatal csillaga, a holokauszt-árva Milos Forman Amerikába ment és 10 évvel később leforgatta a Hairt. Az ellenkultúra ellenkultuszfilmjét. Amelynek ikonja George Berger volt, aki az élet nevében, a háború, az erőszak ellenében feláldozza az életét, azért, hogy a virággyerekek elhozzák nekünk a napfényt, a belső békét és a külsőt, hogy megtanuljuk újra az életet élni, mert elfelejtettük. Azóta nézzük, hogyan kéne, közvetlenül, szabadon, konvencióktól mentesen, őszintén élni, alighanem boldogabb volna.
A virággyerekek megöregedtek azóta, maga Treat Williams is az időskorba lépett ma be. Boldog öregséget kívánunk neki még sok évtizedre.
Jöjj el, napfény, várunk, napfény, jöjj el, várunk Rád.