Filmünnep: 25 éve mutatták be A napfény íze című alkotást

2025. Február 02. / 15:45


Filmünnep: 25 éve mutatták be A napfény íze című alkotást

Robert Lantos kanadai-magyar producer részvételével rendeznek ma jubileumi filmvetítést a torontói holokauszt múzeumban annak tiszteletére, hogy 25 évvel ezelőtt került a mozikba A napfény íze című filmdráma. Az Oscar-díjas Szabó István által rendezett mű jubileumát azért tartják számon a kanadai nagyvárosban, mert a filmet ott vetítették először. Magyarországon 2000 januárjában láthatták a mozinézők.

A magyar–osztrák–német–kanadai koprodukcióban gyártott filmdráma a Sonnenschein család 19–20. századi történetét mutatja be három nemzedéken keresztül. A magyar zsidó család neve németül napfényt jelent, a mű a tengerentúlon ezért került Sunshine címmel a mozikba. 

A film főszereplője Ralph Fiennes, de játszik benne Rachel Weisz is, míg a magyar színészek közül olyan nagyságokat láthatunk a filmben, mint Törőcsik Mari, Andorai Péter, Máté Gábor, Kézdy György, Jordán Tamás, Kulka János, Gálffy László és mások. 

mg_2374-1.jpgA Ferenc téri forgatási helyszín. Fotó: 24.hu

Külön érdekesség, hogy a fiktív család filmbéli otthona egy ferencvárosi, közelebbről Ferenc téri lakóház volt, amelynek homlokzatára fel is festették az Emmanuel Sonnenschein nevet. Ám a forgatás után a felirat szerencsére ott maradt, a lakóház ma is így látható.

mazsihisz icon

Címkék

Szeretnél értesülni új hírekről? Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy mindig friss híreket kapjon!

Ezek is érdekelhetnek

Megemlékezések
Lednitzky Andrásra emlékeztek Szegeden
2025. Augusztus 31. / 08:44

Lednitzky Andrásra emlékeztek Szegeden

Megemlékezések
Gyász: meghalt Tatár György filozófus
2025. Augusztus 12. / 08:40

Gyász: meghalt Tatár György filozófus

Zsidó világ
„Mi nem győzködünk másokat az igazunkról"