Horovitz Tamást választotta elnökévé ismét a nemzetközi zsidó szervezet

2023. Augusztus 29. / 17:46


Horovitz Tamást választotta elnökévé ismét a nemzetközi zsidó szervezet

A Debreceni Zsidó Hitközség, a Közép- és Kelet-európai Zsidó Hitközségek és Szervezetek Egyesülete, augusztus 24 és 27 között tartotta a Debrecen és határon túli testvérhitközségeinek

XXII. Nemzetközi Konferenciáját, melynek fővédnöke, Dr. Semjén Zsolt Miniszterelnök-helyettes volt.

A rendezvény előprogramjaként a Közép- és Kelet-európai Zsidó Hitközségek és Szervezetek Egyesülete megtartotta a közgyűlését, ahol a jelenlévő tagok egybehangzó szavazatával Horovitz Tamást - a Debreceni Zsidó Hitközség elnökét – választották újra a szervezet elnökévé, aki harmadik elnökségi ciklusát kezdheti így meg.

Az egyesület 2013-ban, a Debreceni Zsidó Hitközség kezdeményezésére jött létre, amelyhez hazai és határon túli testvérhitközségek és szervezetek egyaránt csatlakoztak.

A szövetség létrejötte egyedülálló és hiánypótló kezdeményezés a Közép-és Kelet európai zsidóság történetében, mely vallási, kulturális és társadalmi területen kívánja támogatni a szervezet tagjait, a szervezeti tagok által megvalósított programokat, projekteket.

Az egyesület tagjai között a Debreceni Zsidó Hitközségen túl Arad, Kassa, Kolozsvár, Nagyvárad, Salgótarján, Szatmárnémeti, Szolnok zsidó közösségei, valamint számos társszervezet és magánszemély is részt vesznek a munkában, mint például Breuer Péter a Heti TV alapító tulajdonosa.

mazsihisz icon
Szeretnél értesülni új hírekről? Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy mindig friss híreket kapjon!

Ezek is érdekelhetnek

Megemlékezések
Ma van Deutsch Róbert (Jidu) halálának 10. évfordulója
Zsidó világ
Ismét sóletfesztivál lesz a Miskolci Zsidó Hitközségen