Megtörtént a kiskunfélegyházi új zsidó temető sírköveinek rendbetétele, a munkálatokat Csapi István kőműves mester végezte el a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) költségvetéséből – tájékoztatta honlapunkat Tamás Péter, a Mazsihisz vidéki temetőrendezésért felelős csoportjának vezetője.
Kiskunfélegyházán a zsidó hitközség 1850 körül alakult meg, előzőleg egy-két zsidó család lakott a városban. A hitközség alapítói Léderer Sándor, Spiller Leopold, Spiller Mátyás, Feuer Éliás, Augner Ignác és Sohr Simon kereskedők voltak, akiknek családjai az 1850-es években költöztek a településre. A hitközség első rabbija Günsberger Sámuel volt. A városban 1855-ben megalakult a Chevra Kadisa, 1880-ban pedig léteejött egy jótékonysággal foglalkozó nőegylet. A kiskunfélegyházi zsinagóga 1899-ben épült.
A XX. század első felében már mintegy ezer zsidó élt Kiskunfélegyházán, az 1944 áprilisában végzett országos felmérés szerint a helyi neológ hitközség lélekszáma 459 fő volt, míg az ortodox hitközség 517 tagot számlált. A holokuszt során 269 férfit, 341 nőt és 373 gyermeket, összesen 983 főt deportáltak innen, és csak mindössze 97-en tértek vissza.
A zsidó temetőt a Mazsihisz rendben tartja, az elmúlt hetekben Csapi István mester állította helyre a sérült, törött sírköveket a Szövetség anyagi támogatásával.