Lajtai Péter életművéből sugárzik az áldozatok melletti érzelmes, etikus kiállás, szemben az elkövetőkkel szembeni megvetéssel, elutasítással. Művészetét azonos arányban határozza meg a koncepció és a látvány. Képei és installációi nagy méretűek. A környezettel és annak problematikájával foglalkozik, civilizációnk történelmi kérdéseivel, valamint a hosszú és rögös úttal a zsidó filozófiától a holokauszt pusztításáig és tovább.
HOL A HATÁR? címmel nyilik meg Lajtai Péter kiállítása október 31-én, csütörtökön délután 6 órától a budapesto Csányi5 Galériában. A tárlatot Dési János nyitja meg, Lajtai Péter pedig mozdulat-performanszot mutat be a megnyitón megjelenteknek.
A művészről a Csányi5 azt írja: „Lajtai háromnegyed évszázada létezik (ma). Budapesten született, fiatalon emigrált, először Izraelbe, majd Nyugat-Európába. Évtizedeken át tanult, majd kreatív szakmákban dolgozott az ezredfordulóig. 9 gyermeket nevelt fel. Volt galériás, később művész lett. 2000-től egy évtizeden át ismét tanult, majd szorgalmasan dolgozott az életművén. Lajtai viszonylag egy visszahúzódó művész. Életművéből sugárzik az áldozatok melletti érzelmes, etikus kiállás, szemben az elkövetőkkel szembeni megvetéssel, elutasítással. Művészetét azonos arányban határozza meg a koncepció és a látvány. Képei és installációi nagy méretűek. A környezettel és annak problematikájával foglalkozik, civilizációnk történelmi kérdéseivel, valamint a hosszú és rögös úttal a zsidó filozófiától a Holokauszt pusztításáig és tovább".
A tárlat november 24-ig, ingyenesen tekinthető meg.