Kispesten volt az Izrael–Olaszország Nemzetek Ligája-mérkőzés

2024. Szeptember 10. / 12:04

A labdarúgó Nemzetek Ligájában az A-liga 2. csoportjának második fordulójában mérkőzött meg egymással Izrael és Olaszország válogatottja a kispesti Bozsik Arénában tegnap este. Sajnos 2-1 re vesztettünk, a szépítő gólt a Ferencvárosban futballozó Abu Fani szerezte.

Nem mindennapi esemény Kispesten egy Izrael–Olaszország Nemzetek Ligája-mérkőzés. Érthető persze, hogy a háborúban álló Izraelben nem lehetséges nemzetközi futballmérkőzéseket rendezni, mint ismert, mindhárom A-ligás NL-meccsét Budapesten rendezi meg az izraeli szövetség, és pénteken Belgium is Magyarországon, Debrecenben „fogadta” az izraelieket. Azon a találkozón nem lehettek nézők a Nagyerdei Stadionban, a Bozsik Arénába viszont árusítottak jegyeket, de csak a kapuk mögötti szektorokba a két szövetségen keresztül, az egyik hosszanti oldal egy részére.

Hírességek is feltűntek a VIP-szektorban, mások mellett élőben tekintette meg a mérkőzést Pascal Jansen, a Ferencváros holland vezetőedzője és segítője, Leandro de Almeida, továbbá Sallói István ZTE-sportigazgató, aki az izraeli klubfutball legendás alakja, valamint Garaba Imre 82-szeres válogatott és Vad II István nemzetközi játékvezető.

Jobban, bátrabban kezdtek az izraeliek, de helyzetet nem tudtak kidolgozni, majd szép lassan átvette a játék irányítását a négyszeres világbajnok, amely néhány könnyelműen elszórakozott lehetőség után a 38. percben megszerezte a vezetést interes összjáték révén: Federico Dimarco bal oldali, erős beadása után középen 12 méterről mellkassal továbbította a labdát a hosszú, bal alsó sarokba Davide Frattesi.

A második félidő elejét nagyon megnyomták az izraeliek, többször is védenie kellett Gianluigi Donnarummának, de az olaszok kényelmes játékkal is megduplázták előnyüket a 62. percben, amikor Davide Frattesi szerzett labdát az izraeli térfélen, Giacomo Raspadorihoz passzolt, a 12 méterről ballal eleresztett lövése után kiütötte a labdát Joav Dzserafi, de éppen Moise Kean elé, aki bepasszolta a bal alsó sarokba. Abu Fani becserélése fordulatot nem hozott a mérkőzésbe, de a Ferencváros játékosa legalább szépített egy jól eltalált lövéssel a 90. percben.

Az MTI összeállítása alapján. A fenti képen kék mezben Izrael, fotó: Kovács Péter/MTI