Meghalt Francisco Wichter, a Schindler-lista utolsó túlélője

2025. Március 12. / 12:21


Meghalt Francisco Wichter, a Schindler-lista utolsó túlélője

A Lengyelországban 1926-ban Faivel Wichter néven született lengyel zsidó holokauszt-túlélő életét a vészkorszakban a német üzletember, Oscar Schindler mentette meg azáltal, hogy munkát adott neki a gyárában. A 99 évesen Buenos Airesben meghalt Faivel (Francisco) Wichter volt a „Schindler-lista" utolsó túlélője.

Francisco Wichter halálát az unokája, Tomás Wichter sportújságíró közölte a nyilvánossággal, aki azt írta: nagyapám az élete nagy részét annak szentelte, hogy elmesélje a történetét, és a szomorúságban az a vigasz, hogy a halálhíre révén újra megelevenedhetnek az általa megélt történetek. 

wi2.jpgFaivel Wichter fiatalon

A Feivel néven Lengyelországban született Wichter a szüleit és mind az öt testvérét – Hankát, Rosát, Zlotát, Sarat és Eliast – elveszítette a holokauszt során. Ő annak köszönhette a megmenekülését, hogy egyike volt annak a mintegy 1300 zsidónak, akiket Oskar Schindler német üzletember mentett meg. A Schindler listája című film által világszerte elhíresült listán Feivel Wichter volt a 371. munkás. 

A világháború után az ugyancsak holokauszt-túlélő feleségével, Hindával együtt vándorolt ki Argentínába.

A Ground News cikkei alapján

mazsihisz icon
Szeretnél értesülni új hírekről? Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy mindig friss híreket kapjon!

Ezek is érdekelhetnek

Zsidó világ
A hét műtárgya: Tóravért
2025. Március 07. / 12:52

A hét műtárgya: Tóravért

Hírek, lapszemle
Budapestre látogat Gideon Szaár izraeli külügyminiszter