Közel kétezer antiszemita internetes tartalmat azonosítottak Európában

2024. Július 04. / 20:48


Közel kétezer antiszemita internetes tartalmat azonosítottak Európában

– Több európai ország együttműködésével közel kétezer, online terjesztett antiszemita tartalmat sikerült azonosítani és eltávolítani – közölte ma a hágai székhelyű Europol, amely az  Európai Unió  rendőrségi együttműködési szervezete. A műveletben 18 ország bűnüldöző szervei vettek részt.

Az Europol közleménye szerint a június 27-én tartott online művelet az antiszemita tartalmak széles skáláját célozta, beleértve a gyűlöletbeszédet, a holokauszt tagadását és a zsidó közösségek elleni erőszak dicsőítését.    

A művelet elsődleges célja az illegális tartalmak eltávolítása volt, és annak biztosítása, hogy az online platformok betartsák a gyűlöletbeszédre és a diszkriminációra vonatkozó európai szabályozást – tájékoztattak.    

A vizsgálatok rámutattak, hogy az antiszemita tartalmak széles körben elterjedtek, különösen a dzsihadisták, illetve szimpatizánsaik, valamint úgy a jobboldali, mint a baloldali szélsőséges csoportok között

Az ilyen tartalmakat azonban egyéni felhasználók is terjesztik különböző online platformokon. A gyűlöletbeszéd elterjedését különösen a Hamász iszlamista terrorszervezet Izrael ellen október 7-én elkövetett támadása és az azt követő izraeli katonai válaszcsapás váltotta ki – közölték.    

A műveletben 18 ország (Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Dánia, Franciaország, Írország, Litvánia, Magyarország, Málta, Németország, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Svédország, valamint Svájc, Ukrajna és az Egyesült Királyság) bűnüldöző szervei vettek részt.

(MTI)

Illusztráció: Europol/Facebook

mazsihisz icon
Szeretnél értesülni új hírekről? Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy mindig friss híreket kapjon!

Ezek is érdekelhetnek

Zsidó világ
„És Mózes, akit nem ismertek fel, végignézett mindent..."
Zsidó világ
Ma este beköszönt sávuot ünnepe
2025. Június 01. / 11:49

Ma este beköszönt sávuot ünnepe