Címkék

Dr. Kunos Péter

Megemlékezések / 2025. Július 01. / 15:34

Dr. Kunos Péter: „A pokolba vezető út közönyösséggel van kikövezve"

Budapest XVI. kerületének önkormányzata egy évvel ezelőtt döntött arról, hogy minden év június 30-a legyen a kerület elődtelepüléseiről deportált mártírok emléknapja, mert 1944. június 30-án hajtották el gyalogmenetben a települések zsidó lakosságát, mintegy 2100 főt. A tegnap tartott megemlékezésen beszédet mondott dr. Kunos Péter, a Mazsihisz-BZSH ügyvezető igazgatója is.

Mazsihisz hírek / 2024. Július 04. / 17:25

Erősíteni kell a zsidó közösségek ellenálló képességét

Szófia, Bulgária – Mivel a Hamász október 7-i terrortámadása után az antiszemitizmus világszerte egyre nagyobb méreteket ölt, a Zsidó Világkongresszus (WJC) Nemzeti Közösségi Igazgatók Fórumának (National Community Directors’ Forum) témája az ezzel kapcsolatos tapasztalatok megosztása és a következő lépések megfogalmazása volt. Magyarországot dr. Kunos Péter, a Mazsihisz-BZSH ügyvezető igazgatója és Dóra Bálint, a Mazsihisz külügyi vezetője képviselte.

Mazsihisz hírek / 2024. Május 12. / 22:08

Mazsihisz-közgyűlés: újra dr. Kunos Péter az ügyvezető, lesz stratégiai terv

Az elmúlt egy év elnöki tevékenységéről szóló beszámoló; a 2023-as költségvetési zárszámadás elfogadása; a Mazsihisz ügyvezető igazgatójának és a Vezetőség két új tagjának megválasztása; valamint a Szövetség új stratégiai tervének megvitatása – ezek voltak a főbb napirendi pontok a Mazsihisz mai közgyűlésén.

Zsidó világ / 2024. Március 20. / 20:01

BZSH Közgyűlés: Újabb öt évre Kunos Péter a szervezet ügyvezető igazgatója

A Budapesti Zsidó Hitközség (BZSH) közgyűlése szerdán 50 érvényes és nyolc érvénytelen szavazattal további öt évre újraválasztotta dr. Kunos Pétert a Budapesti Zsidó Hitközség (BZSH) ügyvezető igazgatójának. Az Igazgató úrnak munkájához jó egészséget és türelmet és sok sikert kívánunk!

Mazsihisz hírek / 2024. Március 18. / 19:01

Dr. Kunos Péter, a közösség első számú szolgálója

A héten ülésezik a Budapesti Zsidó Hitközség (BZSH) közgyűlése, amelyen a legfontosabb napirendi pont az ügyvezető megválasztása. A pozíció várományosa dr. Kunos Péter, a Mazsihisz-BZSH jelenlegi ügyvezető igazgatója, akit az elmúlt év gazdálkodásáról és a folyamatban lévő fejlesztésekről kérdeztünk.