A macesz, kovásztalan kenyérféle, a régi időkben a rabszolgák és a szegények kenyere volt. E kenyér emlékeztet arra a sietségre is, mellyel a zsidók az egyiptomi fogság földjét elhagyták, nem maradt ugyanis még annyi idejük sem, hogy megvárják, míg az útravalóul szánt kenyér tésztája megkel.
A polgári időszámítás szerint idén április 22-én (hétfőn) este köszönt ránk Pészah ünnepe, amely április 30-án (kedden) este ér véget. Az első széderestét április 22-én este, a másodikat április 23-án este üljük.
A manapság a peszáh ünnepe alatt evett macesz csak vizet és lisztet tartalmazhat, 18 percen belül kell megsülnie, nehogy meghámecosodjék (erjedésnek induljon, kovászossá váljék).
Macesz választékunk:
 • A hagyományos kilós macesz 2900 forint;
 • Félkilós Macesz dara 1500 forint;
 • 200 grammos csokoládés macesz 2100 forint;
 • 300 grammos tojásos és teljes kiőrlésű, gluténmentes macesz 2900 forint;
 • Smura macesz 454 grammos kiszerelésben 4500 forint.
Az ünnepi maceszt az alábbi helyszíneken és időpontokban lehet megvásárolni a készlet erejéig:
 •  Laky Konyha / hétfőtől-péntekig, reggel 8 és délután 2 óra között.
 • Bálint Ház / hétfőtől-csütörtökig: reggel 8 és este 6 óra között. Pénteken reggel 8 és délután 2 óra között.
 • Bálint Ház (Budapest VI. kerület, Révay utca 16.)
 • Laky Konyha (Budapest XIV. kerület, Laky Adolf utca 38-40.)
 
 
  
 
     
    