Dróntámadás ért egy izraeli tulajdonú tartályhajót az ománi partoknál

2022. November 16. / 12:45


Dróntámadás ért egy izraeli tulajdonú tartályhajót az ománi partoknál

Egy drónról egy izraeli üzletember tulajdonában lévő olajszállító tartályhajóra tüzeltek az ománi partoknál – jelentette a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet szerdán.

A libériai zászló alatt haladó Pacific Zircon nevű olajszállító tartályhajó elleni dróntámadás kedd este történt az ománi partoknál. A tartályhajót a szingapúri székhelyű Eastern Pacific Shipping nevű vállalat üzemelteti, melynek tulajdonosa Idan Ofer izraeli milliárdos.

A ynet szerint Izraelben Iránt gyanúsítják az akcióval, amelyet néhány nappal a katari labdarúgó világbajnokság megnyitása előtt hajtottak végre. Egy nappal korábban Georgiában megpróbáltak meggyilkolni egy izraeli üzletembert, de a merénylet meghiúsult. (MTI)

mazsihisz icon
Szeretnél értesülni új hírekről? Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy mindig friss híreket kapjon!

Ezek is érdekelhetnek