Betöltés...
  /  

Újjávarázsolták a losonci zsinagógát

Gyönyörűen felújították a lerobbant zsinagógát Losoncon (ma Szlovákia). Az épületet több mint hatszáz millió forintból varázsolták újjá. A régi épület multikulturális központ lesz.

Újjávarázsolták a losonci zsinagógát

losonc___jzsinag__ga.jpglosonc___jzsinag__ga.jpg
Fotó: Komka Péter / Esti újság


A zsinagógát, amely 1924 és 1926 között Baumhorn Lipót magyar építész tervei alapján készült, 1944-ig használta a helyi zsidó hitközség. A nagyméretű, 1100 személy befogadására alkalmas épület az eredetileg 1863-ban épült zsinagóga helyén létesült. A második világháború alatt a zsinagóga belseje kiégett, az épületet 1985-ben nyilvánították műemlékké.

A közel 2,5 millió eurós felújítás után multikulturális központként működő épületet ünnepélyes keretek között május 10-én adják át, az eseményen jelen lesz Heisler András a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége elnöke.


Témák:
Ezek is érdekelhetnek