Neonáci-gyanús ujjtartást mutattak szászországi rendőrhallgatók Budapesten?
Rosszul sült el az októberi budapesti tanulmányút 18 szászországi rendőrtiszti főiskolai hallgatónak. Közös fotójukon ugyanis a diákok többsége a neonáci körökben terjedő, a fehér felsőbbrendűséget (white power) jelképező kézmozdulatot tesz: a középső, gyűrűs és kisujjuk W betűt (white), az összeérintett mutató- és hüvelykujjuk pedig egy P betűt (power) formáz. Ha tényleg WP-jelet mutattak, akkor aligha lesznek rendőrök.
Az érintett szászországi rendőrtiszti főiskola, a Hochschule der Sächsischen Polizei szóvivője a német Spiegelnek megerősítette, hogy belső vizsgálat folyik az ügyben. A kérdéses fotó alapján „súlyos vádak” merülhetnek fel, és nagyon komolyan veszik az ügyet – tette hozzá. Az incidens nyomán akár büntetőeljárás is indulhat, de ennek megalapozottságát minden érintett esetében külön-külön megvizsgálják.
Az ügynek – és a mozdulatnak – ugyanakkor több olvasata is lehet. Nem kizárt például, hogy a gesztus a főiskolai rendőrképzés 30. évfordulójának szól, amit idén ünnepelnek. Az persze már kevésbé valószínű, hogy a késő őszi napsütésben a budapesti Néprajzi Múzeum tetején pózoló fiatalok a búvárok körében merülés közben vagy a szabadtüdős búvárok esetében a vízfelszínre érkezés után használatos, általános rendbenlétüket jelző OK-t mutattak.
A történtekről először a német Bild számolt be szerdán, amit az Mfor.hu is szemlézett szombaton. Forrás: HVG.hu
Rendkívüli közgyűlést tart a Mazsihisz március 8-án, vasárnap
83 éve fagyott halálra Rejtő Jenő – sírva és nevetve emlékezünk
Balatonfüred, Mazsihisz, nyár, közösség – 2026-ban ismét együtt a Balaton partján
Rendkívüli közgyűlést tart a Mazsihisz március 8-án, vasárnap
Balatonfüred, Mazsihisz, nyár, közösség – 2026-ban ismét együtt a Balaton partján
Kántorkoncert és purim a Rumbachban: „Az ima és az ének felemel minket és összeköt”
Rendkívüli közgyűlést tart a Mazsihisz március 8-án, vasárnap
Balatonfüred, Mazsihisz, nyár, közösség – 2026-ban ismét együtt a Balaton partján