Mártírjainkra emlékeztünk ma a Kozma utcai temetőben
Markovics Zsolt főrabbi felhívta a figyelmet az emlékezés fontosságára, egyben a fiatal generáció feladatára, hogy soha ne merülhessenek feledésbe a múltban történt tragédiák. Figyelmeztetett rá, hogy a 75 éve történt borzalmak előszelei ismét láthatóak, hiszen vannak olyan országok, ahonnan most is nagy számban vándorolnak el zsidók az antiszemitizmus miatt.
Vasárnap reggel tartotta hagyományos mártír megemlékezését a Budapesti Zsidó Hitközség (BZSH) Chevra Osztálya a Kozma utcai temetőben.Nagyon sokan – fiatalabbak, idősebbek – eljöttek a mártír emlékmű előtti területen megtartott eseményre, hogy együtt emlékezzenek a holokauszt áldozataira, azokra akik azért távoztak idő előtt közülünk, mert az antiszemita eszmék miatt a nácik meggyilkolták őket.

Gordon Gábor, az Élet Menete Alapítvány elnökének megnyitóját követően Zucker Immánuel főkántor énekelte el az alkalomhoz illő gyászzsoltárt, majd Markovics Zsolt főrabbi emlékezett meg mártírhalált halt testvéreinkről. A főrabbi felhívta a jelenlévők figyelmét az emlékezés fontosságára, egyben a fiatal generáció feladatára, hogy soha ne merülhessenek feledésbe a múltban történt tragédiák. Figyelmeztetett, hogy a 75. éve történt borzalmak előszelei ismét láthatóak, hiszen vannak olyan országok, ahonnan nagy számban vándorolnak el a zsidók most is az antiszemitizmus miatt.
Markovics Zsolt főrabbi (Fotók: Szentgyörgyi Ákos)
A megemlékezés végén felhangzott a gyászolók kádisa, majd a jelenlévők elhelyezték az emlékezés köveit az emlékműnél.
(Forrás: BZSH)
Rendkívüli közgyűlést tart a Mazsihisz március 8-án, vasárnap
Balatonfüred, Mazsihisz, nyár, közösség – 2026-ban ismét együtt a Balaton partján
83 éve fagyott halálra Rejtő Jenő – sírva és nevetve emlékezünk
Rendkívüli közgyűlést tart a Mazsihisz március 8-án, vasárnap
Balatonfüred, Mazsihisz, nyár, közösség – 2026-ban ismét együtt a Balaton partján
Kántorkoncert és purim a Rumbachban: „Az ima és az ének felemel minket és összeköt”
Rendkívüli közgyűlést tart a Mazsihisz március 8-án, vasárnap
Balatonfüred, Mazsihisz, nyár, közösség – 2026-ban ismét együtt a Balaton partján