„A zsidóság története sokféle nézőpontból mondható el. Vajon elmondható a zsidó naptár nézőpontjából is? A hónapok nevei, az időszámítás kezdeteként használt időpont, az ünnepek meghatározása vajon mit árulnak el az elmúlt háromezer év történetéről?" E kérdésekről beszélt dr. Biró Tamás, az Országos Rabbiképző – Zsidó Egyetem (OR-ZSE) tudományos rektorhelyettese a Bét Sálom zsinagógában tartott előadásában.
Az újbudai Bét Sálom zsinagógában Bét Sálom Akadémia címmel szervezett tudományos előadás-sorozat legutóbbi vendége dr. Biró Tamás, az Országos Rabbiképző – Zsidó Egyetem (OR-ZSE) tudományos rektorhelyettese volt.
Dr. Biró Tamás rektorhelyettes
A zsidó naptár és a történelem című előadásában a tudós többek között arról beszélt, hogy a zsidó naptár miképpen kényszeríthet rá minket a hagyományos történeti fogalmaink újragondolására. Az előadást Kende-Vasa Irén és Horváth József szervezte, a házigazda Kende Péter volt.
Mivel a rendezvény a szombat kimenetele után kezdődött, előtte hávdálá szertartást rendeztek. Dr. Biró Tamás előadása ezen a linken tekinthető meg.
(Címlapkép: Shalom-olim.com)
Kapcsolódó írásunk:
A zsinagógai naptár
