Alábbi összeállításunkban közöljük a héten beköszöntő első nagy zarándokünnep, a pészach fontosabb – a polgári időszámítás szerint megadott – időpontjait. A félünnepi imaidőket a lista nem tartalmazza, hiszen ezek zsinagógánként eltérőek, ezért ezekről kedves hittestvéreink érdeklődjenek a rabbiknál és a zsinagógai körzetek vezetőségénél.
Pészach első napja ezen a héten szerdán, április 5-én este 7 órakor jön be, a kovászosok fogyasztása tehát aznap délelőtt 10 óra 36 percig még megengedett, a megmaradt (vagy el nem adott) kovászosokat 11 óra 41 percig el kell égetni.
A pészach második napja április 6-án, csütörtökön este 8 óra 7 perckor köszönt be, egyben az ez ómerszámlálás kezdete is. Az ómer első napja tehát április 7-re, péntekre esik. (Az ómerszámlálás mind a 49 napja tórai parancsolat, ennélfogva az ómerszámlálás ideje alatt minden nap áldást kell mondani.)
Az ünnep első és utolsó két napjára a szombati munkatilalom szigorításai érvényesek. Pészach második napjának kimenetelekor, azaz április 7-én este 7 óra 3 perckor elkezdődik a négy félünnep, amelyekre már nem vonatkoznak a szombati szigorítások. Aki megteheti, a félünnepek reggelén is menjen zsinagógába, az imaidőkről a zsinagógai körzetek vezetői adnak tájékoztatást.
A szombat szent napja ezen a héten pénteken, április 7-én este 7 óra 3 perckor köszönt ránk, az ünnep másnap este, április 8-án este 8 óra 10 perckor megy ki.
Pészach két utolsó napja is főünnep: idén pészach hetedik napja (egyben az ómer hatodik napja) április 11-én, kedden este 7 óra 8 perckor jön be. Ilyenkor szokás egy 25 órás gyertya meggyújtása, hogy legyen miről gyertyát gyújtani a második napon.
Az ünnep utolsó, nyolcadik napja április 12-én, szerdán este 8 óra 16 perckor köszönt ránk. Az idei pészach kimenetele április 13-án, csütörtökön este 8 óra 17 perckor lesz.
Ettől fogva a kovászosok fogyasztása újra megengedett, de illő még ráhagyni félórát, nehogy véletlenül is megszegjük az ünnepet.
