Betöltés...
  /  

A Zsidó Világkongresszus küldöttsége Ferenc pápánál tesz látogatást

A Rómában megrendezésre kerülő Zsidó Világkongresszus Vezetői Testülete soron következő találkozója során a mintegy százötven küldött szerdán Ferenc pápával találkozik a Vatikánban. Az eseményen a magyarországi zsidóságot Heisler András, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége elnöke képviseli.

A Zsidó Világkongresszus küldöttsége Ferenc pápánál tesz látogatást

zsvk_15_10.jpgzsvk_15_10.jpg
A fénykép a kongresszus megnyitóján készült


Október 28-án lesz 50 éve, hogy a Második Vatikáni Tanács elfogadta a Nostra Aetate című dokumentumot, amely elutasítja azt a sok évszázados állítást, hogy a zsidók lettek volna „Jézus gyilkosai”. A Nostra Aetate elítélte az antiszemitizmust és biztos alapot adott a zsidó-keresztény párbeszédre.

A Zsidó Világkongresszus küldöttei megvitatják a zsidóság aktuális helyzetét, a zsidóság előtt álló kihívásokat, a közel-keleti feszültséget, az iráni nukleáris fenyegetést és a menekülthelyzetet. (MAZSIHISZ)


Témák:
Ezek is érdekelhetnek