Betöltés...
  /  

A MAZSIHISZ elnökénél tett látogatást az új osztrák nagykövet

Dr. Ralph Scheide, Ausztria új magyarországi nagykövete és Heisler András, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége elnöke másfél órás megbeszélést folytatott. A nagykövet elmondta, hogy folyamatosan figyelemmel kíséri a magyar kormány és a MAZSIHISZ közötti kapcsolatok alakulását, az emlékezetpolitikai problémákat.


Az osztrák zsidó közösség egyik korábbi elnöke nem igazán volt kritikus az osztrák kormány problémás lépéseivel szemben, azonban a sokáig elnöki tisztséget betöltő Ariel Musicant egészen más irányt vitt az osztrák zsidó közösség életébe. Minden létező fórumon és erőteljesen kritizálta a hibákat, hiányosságokat. Az osztrák zsidó közösség azóta megerősödött, sokkal fejlettebb intézményrendszerrel és jobb érdekérvényesítő képességgel rendelkezik.

Heisler András a nagykövetnek beszámolt arról, hogy a kormány nemrég pozitív gesztusokat tett a magyar zsidó közösség felé. Zsinagógák és idősek otthonának felújítását, temetők rendbehozatalát ígérték. Ugyanakkor a MAZSIHISZ nem mehet el szó nélkül olyan jelenségek mellett, amelyekben az antiszemita légkör súlyosbításáért felelős, Horthy-korszakban élt vagy az akkori kormányok valamelyikében dolgozó személyiségeket próbálnak meg rehabilitálni.

A magyar zsidó közösség képviseleti szerve, a MAZSIHISZ előtt álló egyik legnagyobb kihívás, hogy a magyar zsidóság többsége közelebb kerüljön a zsidó intézményekhez, amelyeket a nyitottság jegyében tovább kell fejleszteni.


Témák:
Ezek is érdekelhetnek