Betöltés...
  /  

A Costa Rica-i zsidó közösség elnöke a MAZSIHISZ-nél

A múlt héten a magyar zsidóság központjában tett villámlátogatást a Costa Rica-i zsidó közösség elnöke. Gilbert Meltzer és felesége megtekintette a Dohány utcai zsinagógát, a temetőt és az Emanuel Emlékfát, majd Ács Tamással, a Budapesti Zsidó Hitközség (BZSH) elnökével találkoztak.


Gilbert Meltzer érdeklődésére a BZSH elnöke tájékoztatást adott a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (MAZSIHISZ) működéséről, intézményeiről, kapcsolatairól, aktuális ügyekről.

Costa Ricába az 1900-as évek elején, a nélkülözés és pogromok miatt sok zsidó vándorolt ki Lengyelországból. Több dél-amerikai országban is otthonra leltek, Costa Rica két-három városában telepedtek le, ahol jelenleg körülbelül kétezer zsidó él, konzervatív, ortodox, reform és lubavicsi közösségekben.

costarica_2.jpgcostarica_2.jpg

Több száz izraeli is él a közép-amerikai országban. Az 1937-ben alapított Centro Israelita Sionista de Costa Rica (CIS) zsinagógákat, sportklubot, iskolát tart fenn. Új zsinagógájuk 10 éve épült. Ahogy szinte minden zsidó közösségben, nálunk is nagy probléma az asszimiláció, a vegyesházasságok magas aránya. Ugyanakkor sokan betérnek a zsidó vallásba annak érdekében, hogy zsidó családként élhessék életüket. Costa Ricában nincsen betérési procedúra, azt csak Jeruzsálemben lehet elintézni – mintegy próbatételként a komoly szándékú betérni vágyóknak.


Témák:
Ezek is érdekelhetnek