Izraeli focisiker az U19-es EB-n!

2022. Június 29. / 21:22

Foci közhely, hogy az ifjúsági labdarúgó tornákon a jövőbe látni. A 19 év alatti izraeli srácok már azzal is sporttörténelmet írtak, hogy kvalifikálták magukat a Szlovákiában megrendezett U19-es Európa-bajnokságra. Silló Sándor írása.

Az elődöntőbe jutás is magasabb pozíció volt, mint ahova izraeli labdarúgó csapat valaha eljutott. Ott aztán a dunaszerdahelyi DAC Arénában, Franciaország volt az ellenfél és az izraeli csapat győzött 2-1 -re. Az izraeli csapat döntőbe jutott. Angliával mérkőzünk majd az Európa-bajnoki címért a péntek este Nagyszombaton.

A franciák elleni meccs rövid krónikája:

Az első félidő 30. percében egy látványos támadás végén Ariel Lugasi beadása Oscar Gloukh-ot hozta gólhelyzetbe. A francia védő menteni próbált, de a szerencsétlen mozdulata végén a labda a francia kapuban kötött ki. Öngól! 1:0 Az 57. percben szöglethez jutott az izraeli csapat. A beívelt labdára

El Yam Kancepolsky érkezett. Védhetetlen fejesével 2-0-ra növelte Izrael előnyét. Pár perccel később a franciák egy távoli lövéssel szépítettek, de az egyenlítéshez már nem volt elég erejük.

Izrael- Franciaország az elődöntőben 2:1

Ez az eredmény nem csak a döntőt jelenti, de kvalifikációt is a jövőre Indonéziában megrendezendő U20-as világbajnokságra. Naftali Bennett miniszterelnök és Yair Lapid külügyminiszter a Twitteren gratulált a csapatnak: „Büszkék vagyunk Izrael ifjúsági válogatottjára, amely történelmet írt és bejutott az Eb-döntőjébe!

Van egy fiatal, csodálatos és inspiráló generációnk, egy csapat, akik örömet szereznek nekünk” – írta a miniszterelnök.