Töltse ki a 18EGYSZA nyilatkozatot (Technikai számunk: 0358) az online kitöltő segítségével az e-SZJA webes felületen vagy az ÁNYK keretprogram segítségével
Véglegesítse és küldje be az adóbevallását!
Töltse ki és nyomtassa ki az 1%-os nyilatkozatot
Tegye a nyilatkozatot egy borítékba
Címezze meg a borítékot a lakcíme szerinti NAV-irodába. A feladónál tüntesse fel nevét és címe mellett adóazonosító jelét is
Zárja le a borítékot, és írja alá a boríték hátulján keresztben, a ragasztáson átnyúlóan
Adja fel a borítékot postán!
Töltse le és nyomtassa ki az 1%-os nyilatkozatot
Tegye a nyilatkozatot egy borítékba
Írja rá a borítékra a nevét, lakcímét, és adóazonosító jelét is
Zárja le a borítékot, és írja alá a boríték hátulján keresztben, a ragasztáson átnyúlóan
Az 1+1 %-os felajánlásáról – függetlenül attól, hogy a 2018-as személyi jövedelemadó-bevallását hogyan nyújtja be - a bevallással együtt vagy akár attól elkülönülten is rendelkezhet.
Ha a munkáltatójának adja le az adóbevallását, eddig a napig kell az 1%-os felajánlását tartalmazó borítékot eljuttatnia a munkáltatójához.
MÁJUS 20. HÉTFŐAz szja-bevallás beérkezésének végső határideje. FONTOS: Ez nem a beküldési határidő, hanem eddig a napig meg is kell érkeznie nyilatkozatának a NAV-hoz.
Közösség áll mögöttünk – Támogassuk együtt a Mazsihiszt! Magánszemélyként idén is dönthetünk úgy, hogy a megfizetett adónk 1 százalékát felajánljuk egy technikai számmal rendelkező egyháznak. Kérjük, hogy adójuk egyházi 1 százalékával támogassák munkánkat, és segítsenek abban, hogy együtt alakíthassuk közös jövőnket! Technikai számunk: 0358!
A Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) a legnagyobb hazai zsidó közösséget képviselő történelmi egyház, amely azt vallja, hogy magyarnak és zsidónak lenni: közös érték. Büszkék vagyunk magyarságunkra és zsidóságunkra, évezredes történelmi, vallási és kulturális gyökereinkre, valamint azokra a nagy magyar zsidó elődeinkre, világhírű tudósokra, művészekre és sportolókra, akik tevékenységükkel hozzájárultak hazánk hírnevéhez szerte a világban.
Szövetségünk minden magyar zsidó második otthona kíván lenni: számítunk a zsinagógákba rendszeresen járókra, s azokra is, akik ritkábban látogatnak el templomainkba. Örömmel tapasztaljuk, hogy hatalmas érdeklődés fogadja az évente rendszeresen megrendezett kulturális és művészeti rendezvényeinket. Ez többek között annak bizonyítéka, hogy közösségünk nagyon sok jó barátra, lelkes szimpatizánsra számíthat a magyar társadalomban.
Feladatunk, hogy minden érdeklődő számára elérhetővé tegyük a zsidó vallás, történelem és hagyomány tanulmányozását, valamint magas színvonalon működtessük széles intézményhálózatunkat a vallás, a kultúra, az oktatás, a szociális gondoskodás, a zsidó közélet
terén. Közös magyarországi jövőnk építése érdekében együttműködünk civil szervezetekkel, a többi egyházzal és hazai zsidó közösségekkel. Szoros kapcsolatot ápolunk Izraellel és a nemzetközi zsidó világ fontos intézményeivel, szervezeteivel. Hiszünk abban a talmudi tanításban, miszerint „erőd a tág közösség, szellemed az egyéni tehetség”, mert tudjuk: közösség áll mögöttünk.
Az önök segítségével az elmúlt években iskolákat és kórházakat támogattunk, zsinagógákat újítottunk föl vidéken és Budapesten, fejlesztettük az oktatási intézményeinket óvodától egyetemig, nagy sikerű kulturális fesztiválokat, konferenciákat és ökumenikus vallási rendezvénysorozatokat rendeztünk, állami forrásból korszerűsítettük szeretetkórházunkat. Folyamatosan képviseljük a hazai zsidó
közösséget a legfontosabb zsidó világszervezetekben, rendszeresen felszólalunk a kirekesztés és az antiszemitizmus új formái ellen, elkötelezetten és elvszerűen hallatjuk hangunkat történelemhamisító törekvésekkel szemben. Ez az a közösségi munka, amelyet vallási
és társadalmi küldetésünk szerint folytatnunk kell. Ahhoz, hogy továbbra is a tőlünk elvárható, magas szinten dolgozhassunk önökért, szükségünk van a támogatásukra. Kérjük, hogy adójuk egyházi 1 százalékával támogassák munkánkat, és segítsenek abban, hogy együtt alakíthassuk közös jövőnket! Technikai számunk: 0358!
Civil partnerünk a segítségben, a Magyarországi Zsidó Szociális Segély (MAZS) Alapítvány.
Adószám: 19664651-2-42
2017-től a NAV sokak számára elkészíti az adóbevallás tervezetét, március 15-ig. A tervezetet mindenképpen ellenőrizze, és módosítsa ha szükséges – és egészítse ki 1%-os felajánlásával!
A 2018. ÉVBEN BENYÚJTOTT, BEVETT EGYHÁZ TECHNIKAI SZÁMÁRA SZÓLÓ NYILATKOZATÁT ÚJABB NYILATKOZAT BEADÁSÁIG, VAGY A NYILATKOZAT VISSZAVONÁSÁIG A 2018. ÉVET KÖVETŐ ÉVEKBEN IS FIGYELEMBE VESZI A NAV.A 2018. ÉVBEN TETT, MÓDOSÍTÁSIG VAGY VISSZAVONÁSIG FIGYELEMBE VEHETŐ EGYHÁZI NYILATKOZAT LEGKORÁBBAN A 2019. ÉVBEN MÓDOSÍTHATÓ VAGY VONHATÓ VISSZA.
Az Ön által véglegesített bevallásnak május 20-ig meg kell érkeznie a NAV-hoz.
Ha a NAV nem készít tervezetet az Ön számára, akkor adóbevallása elkészítésekor egyszerűen töltse ki a 18SZJA jelű lapot is!
2018-tól megszűnt a munkáltatói adómegállapítás, azonban a korábbi évek gyakorlatával egyezően a munkáltatója továbbra is összegyűjtheti az Ön 1+1 %-os nyilatkozatát. Amennyiben munkáltatója útján rendelkezik adója 1+1 %-áról, akkor azt részére legkésőbb 2018. május 10-éig lezárt borítékban leadva teheti meg. (Fontos, hogy a lezárt borítékon a leragasztás helyén, továbbá a kísérőjegyzéken rajta legyen az aláírása!)
Igen, erre mindig van lehetősége! Töltse ki a 18EGYSZA jelű önálló nyomtatványt. Ha a munkáltató gyűjtötte össze az adóbevallását, rendelkezését május 10-ig leadhatja nekik. Ha közvetlenül a NAV-nak küldi, akkor május 20. a határidő a beérkezésre.
A Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (MAZSIHISZ) a legnagyobb hazai zsidó felekezet, amely pártatlan, független, a változó világra nyitott közösség.
Zsinagógái országszerte nyitottak mindenki előtt. Szeretetkórházában magas szakmai színvonalon gyógyítanak, iskoláiban a diákok a 21. század követelményei szerint tanulnak.
Életet kezdeni, sportolni, bulizni és közben megtalálni egymást: erre is valók a közösségek. Indítsd velünk az életet, válj velünk felnőtté! Ideje, hogy a gyerekeink minél többen elfoglalják a zsinagógákat, közösségi tereinket.
A „hódítás” már meg is kezdődött rendszeres gyerekprogramjainkon, és továbbra is nyitva az ajtónk: nálunk mindenki elfér.
A Biblia nálunk nem ősrégi szabálygyűjtemény, hanem izgalmas és aktuális szöveg, amelyben nemzedékről nemzedékre mindig találni új felfedeznivalót.
Már az ókor óta olvassuk, s mégis rólunk, rólatok, mindannyiunkról szól minden sora a 21. században is. Felkészült, fiatal tanárainktól zsidóságot tanulni belőle: nagyon menő.
Szem előtt tartjuk a régi intelmet: beszéld el fiadnak! Vigyázunk a hiteles történeti emlékezetre, ha kell, konfliktusok árán is, hiszen nem hagyhatjuk meghamisítani a történelmet. A közösség legfőbb ereje az őszinte beszéd, aminek csak akkor van értelme, ha önmagunkkal szembe tudunk nézni: függetlenül, felelősen és pontosan.
A magyar zsidóság páratlan örökség büszke tulajdonosa, amely nélkül más hely volna Magyarország.
Erről tanúskodik a neológ magyar zsidóság 150 éves, gazdag kultúrtörténete, amelynek folytatói vagyunk kulturális fesztiválokkal, zsidó napokkal, koncertekkel, kiállításokkal, szabadtéri programokkal, irodalmi rendezvényekkel. Több 1 %, több kultúra!
Magyar zsidónak lenni komoly felelősségvállalást jelent, ezért működünk együtt adománygyűjtő civil szervezetekkel, és ezért támogatunk több szociális programot a szegényebb régiókban. Szeretnénk kiterjeszteni szociális tevékenységünket, mert segítenünk kell. Veletek, együtt, közösen a rászorulókért!
Korszerű módszerekkel, jó hangulatban és biztonságban neveljük, oktatjuk, tanítjuk diákjainkat a bölcsődétől az egyetemig.
Intézményeinkben a nevelők, a pedagógusok, a tanárok a gyerekek barátai, mentorai, segítői, akik nem fegyelmezéssel érnek el eredményt, hanem szeretettel és szaktudással.
Azért dolgozunk a Szeretetkórházunkban és szociális otthonainkban, hogy akik fölneveltek minket, azok idős korukra ne maradjanak magukra. Vigyázunk rájuk és ápoljuk, gondozzuk, gyógyítjuk őket, hogy az idős kor az élet szép és értelmes része maradjon egészségben, szeretetben és méltóságban.
Zsidónak lenni nem lehet egyedül és nem lehet akárhol: a zsidóság a közösség vallása, mert fontos, hogy együtt szólítsuk meg az Örökkévalót, amikor hálát adunk neki, vagy amikor segítséget várunk tőle. A zsinagóga nem csak egy épület a sok közül, hanem a zsidóság spirituális otthona évezredek óta. Ez az a hely, ahol együtt vagyunk mindannyian otthon.